درباره اداره تغذیه

 

وظیفه اصلی اداره تغذیه، نظارت منظم و دائمی بر پخت و توزیع غذای دانشجویان توسط پیمانکاران بر طبق مفاد قرارداد فیمابین می­باشد. دانشگاه گیلان دارای ۵ غذاخوری بوده که روزانه در سه وعده در روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته وظیفه پخت و توزیع غذا را بعهده دارند.

سلف سرویس­های دانشگاه گیلان عبارتند از:

۱- سلف سرویس مرکزی: سلف اصلی دانشگاه بوده و در سایت اصلی دانشگاه و در مجاورت خوابگاه میرزاکوچک واقع شده است. این سلف به تنهایی برابر و در بعضمی مواقع بیشتر از مجموع سایر سلف سرویس­ها غذاخور دارد.

۲- سلف سرویس تربیت بدنی: در دانشکده تربیت بدنی و در مجاورت مجتمع خوابگاهی بنت­الهدی واقع شده است.

۳- سلف سرویس علوم پایه: واقع در دانشکده علوم پایه.

۴- سلف سرویس صومعه سرا: واقع در دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا

۵- سلف سرویس واجارگاه: این سلف در دانشکده مهندسی شرق واقع شده و به دلیل تازه تأسیس بودن این دانشکده فاقد آشپزخانه بوده و غذا در محل دیگری پخت و سپس در این مکان توزیع می­گردد.

علاوه بر سلف سرویس­های دانشجویی، جهت ایجاد تنوع غذایی و دادن حق انتخاب به دانشجویان، دو رستوران آزاد در سایت اصلی دانشگاه و یک رستوران آزاد در دانشکده تربیت بدنی ایجاد شده که غذاهای متنوع باقیمت مناسب ارائه می­کنند.

نحوه استفاده از سلف سرویس: کارت دانشجویی هر دانشجو کارت تغذیه او نیز می­باشد. دانشجویان پس از دریافت کارت دانشجویی می­توانند به نزدیک­ترین سلف سرویس مراجعه نموده و اطلاعات فردی خود را ثبت و سپس کارت خود را شارژ کنند. پس از آن دانشجویان می­توانند در صورت داشتن اعتبار، هر هفته برای تا دو هفته بعد خود در سلف سرویس دلخواه، غذا رزرو نمایند.

چنانچه دانشجویی به هر دلیل موفق به رزرو غذای هفته بعد نشود سلف سرویس­ها از دادن غذا به آن دانشجو معذور خواهند بود.

برنامه غذایی بصورت هفتگی از طرف اداره تغذیه تنظیم می­شود. به این صورت که حدود ۲۰ نوع غذا به طور چرخشی انتخاب شده و یک نوع غذا در هر ناهار و دو نوع غذا در هر شام گنجانده می­شود.

خدمات الکترونیکی سیستم اتوماسیون تغذیه دانشگاه از اول مهر سال ۹۰ راه اندازی شد.

 

رزرو غذا از طریق مراجعه به سیستم اتوماسیون تغذیه دانشگاه می باشد.

پوستر تغذیه ای