تسویه حساب

نحوه بازپرداخت از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در سامانه فاز ۲

 

 1. ابتدا وارد سایت پرداخت اینترنتی صندوق به نشانی bp.swf.ir/login.aspx شده پس از ورود به پورتال نام کاربری و کلمه عبور را، که شماره ملی با اعمال خط تیره می باشد، وارد نمایید . مانند ۸-۲۳۴۵۶۷-۰۰۱
 2. پس از ورود به صفحه پورتال، رمز عبور خود را تغییر دهید ایمیل و شماره همراه خود را وارد نموده تأیید کنید تا بتوانید قسمت های مختلف پورتال را مشاهده نمایید.
 3. در صفحه خلاصه وضعیت امکان دیدن میزان بدهی در مقاطع تحصیلی مختلف وجود دارد.
 4. چنانچه قصد پرداخت هر کدام از موارد ذیل را دارید بایستی گزینه پرداخت دفترچه را انتخاب نمایید:
 • پرداخت اقساط
 • پرداخت مانده بدهی، طرح بخشودگی ۵۰ درصد جریمه
 • پرداخت جریمه دیرکرد اقساط
 1. پس از انتخاب آیتم مورد نظر درگاه بانک را انتخاب نموده و اقدام به پرداخت نمایید.
 2. در این قسمت دانشجو یا دانش آموخته با استفاده از کارت بانکی و رمز دوم می تواند به پرداخت اینترنتی اقدام نماید.
 3. پس از واریز کل بدهی و تسویه نهایی وارد برگه تسویه حساب در پورتال شده درخواست تسویه خود را ارسال نمایید. پس از تایید تسویه توسط اداره رفاه دانشجویی، نتیجه به شماره همراه شما ارسال خواهد شد.

تذکر:

بدون تأیید نهایی تسویه حساب، ارائه هر گونه تأییدیه یا مدرک از سمت مراکز آموزش عالی ممنوع می باشد.

 

راهنمای تمدید دفترچه اقساط:

در صورت قبولی در مقاطع بالاتر و بدون وقفه بیشتر از یک سال ما بین دو مقطع، با مراجعه به اداره رفاه دانشجویی آخرین محل تحصیل با ایجاد مقطع تحصیلی جدید در سیستم فاز ۲ اتوماسیون صندوق رفاه، سررسید اولین قسط با لحاظ نمودن سال ورودی برای مقاطع کارشناسی ناپیوسته و ارشد نا پیوسته به مدت ۲۴ ماه و برای مقاطع دکترا ۴۸ ماه تمدید می گردد.

تذکر:

 • در صورتی که زمان سررسید اولین قسط گذشته باشد، می بایست تا تاریخ درخواست تمامی اقساط معوق بعلاوه جریمه دیر کرد اقساط پرداخت گردد در غیر اینصورت امکان تمدید وجود نخواهد داشت.
 • دانشجویان اخراجی یا انصرافی طبق قوانین صندوق رفاه باید کل بدهی خود را یکجا در هنگام تسویه حساب پرداخت نمایند.
 • دانش آموختگانی که از وام ودیعه مسکن بهره مند شده اند می باید در زمان تسویه حساب تمامی وام اخذ شده را یکجا پرداخت نماید چون به هیچ عنوان قابل قسط بندی نیست.
 • جهت دریافت دفترچه قسط ۱۰% کل وام های دریافت شده در زمان فارغ التحصیلی باید پرداخت گردد. مانده بدهی برای دانش آموختگان پسر که مشمول نظام وظیفه می باشند ۳۳ ماه پس از فارغ التحصیلی اولین سر رسید قسط شان آغاز می شود و برای سایرین ۹ ماه پس از آن.
 • دانشجویان انتقالی چنانچه دوره تحصیل خود را همراه با انتقال بخ دانشگاه دیگر تغییر دهند باید کل بدهی خود را واریز نمایند.
 • لازم است دانش آموختگان در تاریخ مقرر در رسید دفترچه قسط خود، به بازپرداخت اقساط شان اهتمام ورزند تا از سوی صندوق رفاه دانشجویان به آنان و ضامن شان اخطاری ارسال نگردد.
 • دانشجویانی که با تاخیر به بازپرداخت بدهی خود مبادرت ورزند طبق فرمول زیر با جریمه مواجه می گردند. برای جلوگیری از افزایش جریمه لازم است در اولین زمان ممکن کل بدهی معوق و جریمه یکجا پرداخت گردد.

اداره رفاه دانشجویی دانشگاه گیلان

فایل شماره ۱: بازپرداخت وام

فایل شماره ۲: بازپرداخت بدهی

فایل شماره ۳: نحوه پرداخت از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان

فایل شماره چهار: بخشنامه اخیر صندوق رفاه در مورد صدور خودکار دفترچه اقساط برای دانشجویانیکه به موقع جهت تسویه حساب به اداره رفاه مراجعه نکنند