بستن
FA EN AR RU FR CHI

 

 بسمه تعالی

مقررات خوابگاه‌های دانشجویی برادران

*********

الف: مدت اسکان (از تاریخ شروع به تحصیل):

کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته                          حداکثر ۴ نیمسال

کارشناسی پیوسته و دکترای تخصصی                                                       حداکثر ۸ نیمسال

کارشناسی ارشد پیوسته و دامپزشکی                                                      حداکثر ۱۲ نیمسال

 

تبصره ۱: مجوز اقامت دانشجو در صورت محرز شدن عدم صلاحیت وی برای ادامه سکونت در خوابگاه در هر مقطع زمانی می‌تواند لغو گردد و تشخیص عدم صلاحیت به عهده کمیته انضباطی یا معاون دانشجویی دانشگاه است.

تبصره ۲: دانشجو بعد از اخذ مجوز سکونت در خوابگاه، حداکثر به مدت ۲۰ روز از شروع ترم مهلت انصراف از خوابگاه و تخلیه آن را دارد. در غیر اینصورت موظف به پرداخت اجاره بهاء کل ترم خواهد بود.

تبصره ۳ : اگر دانشجویی در موعد مقرر خوابگاه را تخلیه ننماید معاونت دانشجویی رأساً می‌تواند نسبت به تخلیه اتاق دانشجو اقدام نماید.

تبصره ۴ : معاون دانشجویی می‌تواند در صورت کمبود امکانات، حداکثر مدت استفاده از خوابگاه را کاهش دهد.

تبصره ۵ : دانشجویان محترم به اطلاعیه هایی که از سوی اداره خوابگاه در سامانه های مربوط به معاونت امور دانشجویی و دانشگاه صادر می شود توجه فرمایند.

ب : مقررات پرداخت هزینه خوابگاه :

 1. طبق مقررات صندوق رفاه دانشجویان، دانشجو موظف است اجاره بهاء خوابگاه را بصورت نقدی و در ابتدای هر نیمسال تحصیلی در تاریخی که توسط اداره اعلام می شود پرداخت نماید. در غیراینصورت جهت استفاده از تسهیلات صندوق رفاه از جمله وام تحصیلی، خوابگاه، ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال آینده محروم می‌شود.

تبصره ۱ : دانشجویان محترم تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزیستی می‌توانند اجاره بهاء خوابگاه خود را در پایان تحصیل و بصورت اقساط پرداخت نمایند، این عزیزان به مسؤول خوابگاه خود مراجعه نمایند.

 1. مبلغ اجاره بهاء خوابگاه توسط صندوق رفاه دانشجویان تعیین می‌شود.
 2. واریز نقدی اجاره بهاء خوابگاه در ابتدای هر نیمسال تا موعد مقرر که از سوی اداره خوابگاه در هر سال اعلام خواهد شد.

 

ج : مقررات اسکان:

 1. خوابگاه قسمتی از محوطه دانشگاه محسوب می‌شود، دانشجو باید کلیه مقررات دانشگاه و خوابگاهی را رعایت نموده و برای تردد می‌بایست کارت دانشجویی و کارت سکونت خود را همراه داشته و به نگهبانی درب ورودی یا مسئول خوابگاه ارائه نماید.
 2.   در ابتدای سکونت، اتاق و وسایل موجود در آن واحد صورتجلسه و به دانشجو تحویل داده می‌شود و در موقع تخلیه طبق همان صورتجلسه تحویل گرفته خواهد شد. مسئولیت جبران کسری وسایل اتاق و ایجاد خسارت بعهده دانشجو است.
 3.  دانشجو بعد از انقضاء مهلت اسکان، فارغ‌التحصیلی، حذف ترم، مرخصی تحصیلی، انصراف و اخراج حق استفاده از خوابگاه را ندارد و بایستی بلافاصله با مراجعه به مسؤول خوابگاه نسبت به اخذ برگ تخلیه و تحویل خوابگاه اقدام نماید. در غیراین صورت حتی در صورت عدم حضور در خوابگاه تا تاریخ اخذ برگ تخلیه موظف به پرداخت اجاره بهاء خواهد بود.
 4.  دانشجو حق واگذاری اتاق خود به دیگران و جابجایی (حتی در همان خوابگاه) را ندارد و در صورت لزوم با هماهنگی مسئول خوابگاه و ثبت اتاق جدید جابجایی امکان‌پذیر است.

 

 

 1.  دانشجو حق نگهداری و استفاده از اموال عمومی خوابگاه در اتاق خود را ندارد.
 2.  تغییر یا تعویض قفل و سایر وسایل اتاق، بدون اجازه کتبی مسئول خوابگاه ممنوع است.
 3.  طبخ غذا و استفاده از پیک‌نیک و بخاری برقی در اتاق ممنوع است. ضمناً طبق مقررات امکان توزیع غذا در خوابگاه‌های دانشجویی میسر نیست و غذا صرفاً در سلف ‌سرویس توزیع می‌شود.
 4.  دانشجو حق دخالت در رفع اشکالات تأسیساتی اتاق و خوابگاه از قبیل، اشکالات کلید و پریز و انشعابات آب و برق و گاز و امثالهم را ندارد و در صورت مشاهده خرابی، دانشجو موظف است موارد را به مسئول خوابگاه اطلاع داده تا از طریق واحد فنی اقدام شود.
 5.  ساعت تردد مجاز در خوابگاه برحسب فصول سال از طرف اداره خوابگاه‌ها اعلام می‌شود و دانشجو موظف به رعایت آن می‌باشد (شش ماهه اول سال از ساعت ۶ صبح تا ۲۱ شب و در شش ماهه دوم از ساعت ۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ می باشد.
 6.  از ساعت ۲۳ تا ۶ بامداد سکوت عمومی است و در این ساعات ساکنین خوابگاه ملزم به رعایت سکوت و آرامش خوابگاه می‌باشند.
 7.  دانشجو موظف است در طول مدت تعطیلات نوروزی به دلیل عملیات سمپاشی خوابگاه را ترک و در تعطیلات تابستانی نیز اتاق خود را در خوابگاه تخلیه و تحویل نماید
 8.  دانشجویان نبایستی در طول مدت تعطیلات نوروزی و تابستان مواد غذایی و مواد فاسد شدنی را در داخل یخچالها و اتاقها نگهداری نمایند.

تبصره۱ : در صورت وجود برنامه‌های آموزشی در طول تابستان، حدود و شرایط آن از سوی معاونت دانشجویی اعلام می‌شود.

تبصره۲: در طول مدت سال تحصیلی چند بار از جمله تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستان مسئولین خوابگاه مبادرت به سمپاشی و رفع آلودگیها در محوطه ها و خوابگاه ها می نمایند دانشجویان باید دراین ایام خوابگاه را به دلیل مسائل بهداشتی تخلیه و ترک نمایند.

 1. به منظور حفظ نظم و انضباط بهتر و جلوگیری از وقوع پیش‌آمد ناگوار، علاوه بر حضور و غیاب شبانه، مسئولین خوابگاه در صورت صلاحدید با مجوز های لازم می‌توانند در هر زمان به اتاق دانشجو سرکشی نمایند و دانشجویان موظفند همکاریهای لازم را با ایشان بعمل آورند.
 1. مسوولین خوابگاه از وضعیت نظافت اتاق دانشجو نیز بازدید می نمایند و در صورت عدم رعایت بهداشت توسط دانشجو در خوابگاهها منجر به لغو مجوز سکونت وی خواهد شد.
 1.  
 2. در صورت وجود ظرفیت خالی، ساکنین اتاق حق دارند حداکثر تا دو روز در ایام مقرر شده از سوی اداره خوابگاه دانشجوی منتخب خود را جهت هم‌اتاقی معرفی نمایند در غیر این صورت دانشجوی دیگری توسط مسئول خوابگاه در اتاق اسکان داده خواهد شد.
 3. نگهداری و استعمال سیگار، قلیان، مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد روان‌گردان و سایر موارد خلاف قانون، در خوابگاه اکیداً ممنوع می باشد و در صورت مشاهده طبق مقررات (لغو مجوز سکونت و ارجاع به کمیته انضباطی) رفتار خواهد شد.

تبصره : هر یک از ساکنین اتاق و سوئیت موظفند در صورت مشاهده موارد مذکور، بلافاصله به مسئول خوابگاه یا انتظامات اطلاع دهند. در غیراین صورت کلیه ساکنین اتاق و سوئیت مقصر شناخته می‌شوند.

 1.  نگهداری و استفاده از هرگونه فیلم و عکس مبتذل و غیرمجاز درخوابگاه و نصب تصاویر غیرمجاز بر در و دیوار اتاق ممنوع است.
 2. با هر گونه سو استفاده از گوشی های تلفن همراه، فیلم برداری خصوصی از افراد و غیره در داخل خوابگاه به صورت جدی برخورد خواهد شد.
 3. ظاهر شدن با پوشش نامناسب بویژه شلوارک و آستین رکابی در راهروها و فضاهای عمومی خوابگاه، هنگام تردد به سالن غذاخوری ممنوع است.

 

د.  شرایط ملاقات در خوابگاه برادران:

چنانکه بستگان یا دوستان دانشجو به عنوان مهمان مراجعه نمایند پس از شناسایی و تکمیل فرم ورودی، طبق مقررات می‌توانند با دانشجو دیدار کنند. ساعات ملاقات بنابر تناسب فصل از طرف اداره خوابگاه‌ها تعیین می‌شود. در هر صورت اقامت شبانه طبق دستورالعمل پذیرش مهمان ممنوع می باشد.

 

ر.  اهم وظایف دانشجو در زمان سکونت در خوابگاه:

 • رعایت نظم، شئونات اسلامی و دانشجویی و مقررات عمومی، اخلاقی و انضباطی خوابگاه.
 • حفاظت از اموال شخصی و اهتمام در حفظ و نگهداری اموال دانشگاه و استفاده صحیح از امکانات خوابگاه.
 • احترام به حقوق دیگران و عدم ایجاد مزاحمت در خوابگاه از قبیل :سروصدا، درگیری، زیاد کردن صدای ضبط، رادیو، گوشی های تلفن همراه و نواختن موسیقی و …
 • همکاری نزدیک و صمیمانه با مسئولان خوابگاه.
 • تأمین لوازم شخصی از جمله، پتو، ملحفه و بالش و تشک و… توسط شخص دانشجو بدلیل رعایت مسائل بهداشتی.
 • نظافت اتاق، رعایت بهداشت فردی و محیط خوابگاه و عدم پرتاب زباله و سایر اشیاء به بیرون از خوابگاه،

تذکر مهم: کلیه قوانین و مقررات فوق شامل خوابگاه های غیر دولتی(خود گردان) نیز می گردد.

لطفاً مقررات را بطور کامل بخوانید، ادعای عدم اطلاع از مقررات موجب سلب مسئولیت نخواهد شد.

دانلود مقررات خوابگاه برادران

 

اداره خوابگاههای دانشگاه گیلان