بستن
FA EN AR RU FR CHI

اطلاعیه: طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی

اطلاعیه: طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی


اطلاعیه: طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی

بسمه تعالی

اطلاعیه شماره 1

طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

ســـازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راســتای کاهش تردد دانشجویان در دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کووید -19، کاهش استرس و نگرانی خانواده­ها در ارتباط با دوری فرزندانشان در امر تحصیل، تسهیل در خصوص میهمانی دانشجویان و اینکه برگزاری دروس و واحدهای نظری و تئوری به صورت مجازی و آنلاین توسط دانشگاه­های مبدا برگزار می­گردد، طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی متقاضیان در دانشگاه­های محل سکونت خانواده یا نزدیک به آن را اعلام می­نماید.

فرایند ثبت­نام و بررسی درخواست ها به شرح زیر می باشد:

  1. زمان ثبت­نام متقاضیان میهمانی دروس عملی و کارگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir از تاریخ 06/05/1399 لغایت 18/05/1399 می­باشد.
  2. دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی موظف می­باشند زمان شروع ثبت درخواست­های میهمانی مذکور را با استفاده از ابزارهای مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند(از طریق فضاهای مجازی، سامانه­های آموزشی و در صورت امکان پیامک به دانشجویان).
  3. دانشگاه­های مبدأ موظفند بر اساس ابلاغیه مذکور درخواست دانشجویان را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط و مورد تایید بودن واحدهای عملی مورد انتخابی متقاضی برای اخذ در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 از 19 مرداد تا 27 مرداد  نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت واحدهای انتخابی دانشجو را در بخش مربوطه برای دانشگاه مقصد ارسال نمایند. سپس دانشگاه­های مقصد موظفند حداکثر تا 6 شهریور نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و نتایج را از طریق سامانه یاد شده اعلام نمایند. لازم به ذکر است با توجه به زمان شروع نیمسال بعدی، زمان­های مذکور تمدید نخواهد شد. 

وظایف متقاضی:

  1. دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بروز بیماری کرونا و شرایط دانشگاه مبدا بایستی با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت­نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (ششم لغایت هجدهم مرداد) درخواست خود مبنی بر میهمانی دروس عملی(صرفاً دروس عملی) برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و تقاضا نماید.
  2. دانشگاه انتخابی حتما بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی­الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهای نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری گردد.
  3. متقاضی میهمانی مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهای درخواستی ارائه شده در خصوص درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده، تقاضا در هر مرحله از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

 

اداره کل امور دانشجویان داخل

 

آدرس کوتاه :